MKM’de iki önemli tiyatro oyunu var - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

MKM’de iki önemli tiyatro oyunu var

MKM’de iki önemli tiyatro oyunu var

Denizli, Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedi ”Ağaçlar Ayakta Ölür” ve Nobel Edebiyat ödüllü yazar Dario Fo ile Franca Rame ’nin kaleme aldığı “Açık Aile” adlı tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapacak. İki büyük tiyatro oyunu için duayen oyuncu Nevra Serezli ile usta oyuncular Nuri Gökaşan, Özge Özberk ve Kubilay Penbeklioğlu’da Denizli’de bulunacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Şubat 2020 Çarşamba, 16:06

Denizli, 1 Mart Pazar ve 2 Mart Pazartesi günü dünya klasikleri arasında yer alan ve Nobel Edebiyat ödüllü yazarların kitaplarından uyarlanan ait iki büyük tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak.

DUAYEN OYUNCU NEVRA SEREZLİ SAHNE ALACAK
Dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedi “Ağaçlar Ayakta Ölür” tiyatro oyunu 1 Mart Pazar günü saat 20.00’de Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

 İspanyol yazar, şair Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan bir duygusal komedi oyunu olan “Ağaçlar Ayakta Ölür” iyilik ve sevgi kavramında yoğunlaşan, dağılan aileyi bir araya getirmek için büyük bir risk alan bir adamın karısına yapmaya çalıştığı iyilik üzerine kurulu. Duayen oyuncu Nevra Serezli’nin büyükanne rolünde olduğu aile komedisi oyununun diğer başrolünde ise usta sanatçı Nuri Gökaşan oynayacak.

NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLLÜ YAZARIN OYUNU 2 MART’TA
2 Mart Pazartesi günü ise Nobel Edebiyat ödüllü İtalyan oyuncu, yönetmen – yazar Dario Fo ve birlikte birçok oyunu yazıp oynadıkları Franca Rame’nin kaleme aldığı “Açık Aile” adlı oyun Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Çoğu zaman dejenere olan evlilik kurumu ve kadın ile erkek arasındaki eşitsizliği acımasız bir mizah diliyle anlatan tiyatro oyununu sahneye Özge Özberk ve Kubilay Penbeklioğlu taşıyacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı