Ödüllerini aldılar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ödüllerini aldılar

Ödüllerini aldılar

Enerji Verimliliği Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Denizli’de düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Mayıs 2015 Cumartesi, 12:20

Çocuklara enerji kaynaklarının doğru kullanımı ve enerji verimliliğinin öneminin anlatılması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği protokol imzaladı. 

BU kapsamda 21 pilot ilde Enerji Çocuk Projesi kapsamında resim yarışması düzenlendi. Denizli’deki yarışmanın ödül töreni Enerji Verimliliği Derneği’nde gerçekleştirildi.

Törene, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Şube 2.Başkanı Doç.Dr.Mahmud Güngör, dernek yönetim kurulu üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Enerji Verimliliği konusunda çocukları bilinçlendirmenin ilk hedefleri olduğunu belirten Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, “Biz dernek olarak gerek genel merkezimiz gerekse Denizli Şubemiz 7 den 70 herkesi enerji verimliliği konusunda bilinçlendirmek için çalışıyoruz. Düzenlediğimiz yarışmalar ve etkinlikler ile toplumumuzun dikkatini çekerek onların bu konuda bilgilenmelerini sağlıyoruz. Türkiye genelinde yapılan Enerji Çocuk Projesi ile birçok çocuğumuza enerji verimliliğinin önemini anlattık. Projemiz kapsamında düzenlenen resim yarışmasına ilimizden de katılım oldukça yoğun olması bizleri çok mutlu etti. Öğrencilerimizin bu konuda ki hassasiyetlerinin ömür boyu sürmesini temenni ediyor, kendilerini başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz da, “Hepiniz hoş geldiniz. ENVER Derneği başkanımıza ve üyelerine sizlerin adına teşekkür ediyorum. Derneğimizin önemini çok iyi biliyoruz. Resim alanında katıldığınız bu yarışma ile enerji verimliliğine bir nebzede olsun katkıda bulunduğunuza inanıyorum. Sizlerin bu duyarlılığı ile enerji verimliliği dalga dalga yayılacak ve bir farkındalık oluşacaktır. Derneğimizle ileriki dönemlerde okullarımızda daha farklı projelere imza atmaya hazırız. Denizlimiz için ülkemiz için bu konu büyük önem arz etmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün dereceye giren öğrencilerimizin hayatlarında daha büyük başarılara imza atmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı