PAÜ’de “Bahara Merhaba” konseri - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ’de “Bahara Merhaba” konseri

PAÜ’de “Bahara Merhaba” konseri

Pamukkale Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası’nın Vivaldi’den Ali Ekber Çiçek’e yerli ve yabancı bestecilerden seçkin yerli ve yabancı eserleri sanatseverlerle buluşturduğu konser büyük ilgi gördü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Nisan 2019 Cuma, 14:55

Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can’ın yanı sıra akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Santuri Ethem Efendi’nin Şehnaz Longa adlı eserinin yorumlanması ile başlayan konserde Arş Gör. Atakan Ertem’in Avusturyalı klasik müzik bestecisi Joseph Haydn tarafından bestelenen Re Majör Piyano Konçertosu dinletisi konuklardan büyük beğeni aldı. Konserde Orhan Dikici, Fatıma Akyüzlüer, Muharrem Gürel Adak ve Aykut Önder Sarıçiftçi’nin solo performansları eşliğinde Vivaldi’nin bestelediği “Mevsimler”, anonim eser olan “Osmanım”, Yıldırım Gürses’in bestelediği “Yıllar Sonra Rastladım” gibi eserleri orkestra eşliğinde dinleyiciler ile buluştu.

Konserin sonunda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, orkestra üyelerine güzel müzik dinletisi için teşekkürlerini sunarken günün anısına belge ve verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı