PAÜ’de bahçe ve çiçek sergisi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ’de bahçe ve çiçek sergisi

PAÜ’de bahçe ve çiçek sergisi

Pamukkale Üniversitesi tarafından, Ali Nihat Gökyiğit (ANG) Vakfı ile Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nce düzenlenen “İstanbul’da Bahçe ve Çiçek” sergisi PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Ocak 2019 Çarşamba, 11:38

Pamukkale Üniversitesi tarafından, Ali Nihat Gökyiğit (ANG) Vakfı ile Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nce düzenlenen “İstanbul’da Bahçe ve Çiçek” sergisi PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Serginin açılışına, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul İşler, Tavas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gürkan Semiz, Genel Sekreter Yardımcısı Yalçın Şenay, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Fotoğraf Arşivi ve Sergi Sorumlusu Kenan Kaya, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılışında davetlilere seslenen Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ve Sergi Sorumlusu Kenan Kaya, “Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirdiğimiz sergimizin sanatseverlerle buluşmasında, başta üniversite yöneticileri olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim. Sergimizi ilk olarak ‘İstanbul 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti’ etkinlikleri kapsamında sergiledik. Çok ilgi gördüğü için gezici hale getirdik ve Türkiye turuna çıkardık. 30 civarı eserle başlayan sergimiz, konunun zenginliği itibariyle 153 esere ulaştı. Denizli’den sonra Konya’ya daha sonra da Çin’in başkenti Pekin’de sergimizi açacağız. Sergimizin konusunu genel olarak İstanbul’un Fethi’nden, 18. yüzyıl ortalarına kadar geçen süreçte Osmanlı kültür ve yaşantısında doğaya, bahçeye, çiçeğe verilen önem oluşturuyor. Sergimiz salt görsellerden oluşmuyor. Görselleri destekleyici metinler de var. Dolayısıyla sergimizi anlatırken kendi kendini anlatan sergi ifadesini kullanıyoruz. Sergimizi ziyaret eden konuklar görseller ile metinbekliyoruz” dedi.

“İstanbul’da Bahçe ve Çiçek” sergisi 31 Ocak 2019 tarihine kadar Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı