REKLAMI GEÇ

“Siyah Pelerinli Adam” perdeyi açtı

“Siyah Pelerinli Adam” perdeyi açtı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Necip Fazıl Kısakürek’in “Siyah Pelerinli Adam” adlı oyununu tiyatro severlerle buluşturdu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gençlere olan güveninin boşa çıkmadığını belirterek, tiyatronun Denizli’de büyüyerek güçlendiğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Şubat 2017 Cumartesi, 09:20

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ilk kez 1943 yılında yayınlanan Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in “Siyah Pelerinli Adam” adlı oyununu tiyatro severlerle buluşturdu.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezinde sahnelenen oyuna; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Genç bir şairin şeytan tarafından yoldan çıkarılmaya çalışılmasını konu alan ve ilk kez 1943 yılında yayınlanan Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in “Siyah Pelerinli Adam” adlı oyununun yönetmenliğini ise Hakan Kurt yaptı. Denizlili tiyatro severler tarafından yoğun ilgi gören oyun izleyicilerinin büyük beğenisini topladı

“TİYATRO DENİZLİ’DE BÜYÜYEREK GÜÇLENİYOR”
Oyunun sonunda sanatçıları kutlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gençlere olan güveninin boşa çıkmadığını belirterek, tiyatronun Denizli’de büyüyerek güçlendiğini söyledi.

Genç Denizli Tiyatro Kulübü ile başlayan yolculuğun Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile daha da güçlendiğini kaydeden Başkan Zolan, “Denizli’nin kültür ve sanatla buluşması güçlenerek devam edecek. Çünkü tiyatro hayatın ta kendisidir. Biz de bunu yaşatmak ve artılar katmak için gayret edeceğiz” dedi.

Başkan Zolan, konuşmanın ardından oyunculara çiçek verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı