REKLAMI GEÇ

Süheyl ve Behzat Uygur’dan “baba mirası” ile Denizli paylaşımı

Süheyl ve Behzat Uygur’dan “baba mirası” ile Denizli paylaşımı

Komedi tiyatrosunun usta ismi merhum Nejat Uygur’un, kendi elleriyle yaptığı ve Denizli’ye hediye ettiği Atatürk tablosu oğullarını duygulandırdı. Denizli’ye oyun için gelen Süheyl ve Behzat Uygur, sergilenen tablo önünde poz verdi, “gurur duyuyoruz” paylaşımı yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Mart 2023 Perşembe, 11:08

Güldürü tiyatrosunun önemli isimlerinden Nejat Uygur’un, aynı mesleği devam ettiren oğulları Behzat ve Süheyl Uygur turne için Denizli’ye geldi.

“Hey gidi günler” isimli oyunu Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde iki gün boyunca sergilediler.

Babaları Nejat Uygur’un turne için Denizli’ye geldiği 1987’de hediye ettiği ve kendi elleriyle çizdiği Atatürk tablosu burada sergileniyordu. Oğulları Behzat ve Süheyl Uygur, Denizli’deki oyunları sırasında tabloyu görünce duygulandı.

Süheyl Uygur, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin arşivinden çıkararak kültür merkezinde sergilediği tablo ile ilgili paylaşım yaptı. Uygur, “Hey gidi günler” adlı gösteriyle Denizli’ye gidiyorsun, İki akşam üst üste dolu salonda oynuyorsun. Üstelik salonda yıllar önce ustan baban Nejat Uygur’un şahane bir Atatürk çalışması sergileniyor. Bundan daha büyük mutluluk ve gurur olabilir mi?” dedi.

Yorumlar

Mahmut Yurdakul   -  Bağlantı 30 Mart 2023, 14:55

Ne kadar gurur duysanız azdır.Ne mutlu O babanın oğullarına.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı