REKLAMI GEÇ

Aşık Veysel 46. ölüm yıl dönümünde anıldı

Aşık Veysel 46. ölüm yıl dönümünde anıldı

Pamukkale Üniversitesi Engelsiz Yarınlar Topluluğu ve Altı Nokta Körler Derneği Denizli Şubesi, halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu’nun 46. ölüm yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mart 2019 Perşembe, 16:51

Halk şiiri değil halk şuuru olan şiirleri ile ölümsüzleşen ünlü halk ozanı Âşık Veysel Şatıroğlu; ölümünün 46. Yılında şiirleri, türküleri ve yaşam öyküsü ile Pamukkale Üniversitesi Engelsiz Yarınlar Topluluğu ve Altı Nokta Körler Derneği Denizli Şubesi’nin düzenlediği programla anıldı.

Âşık Veysel’e ait şiir ve türkülerin seslendirildiği anma etkinliğine Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Diş Hekimliği Dekanı Prof. Dr. Hayati Murat Akgül, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek, Altı Nokta Körler Derneği Denizli Şubesi Başkanı Av. Reşat Göcen, PAÜ Engelsiz Yarınlar Topluluğu Danışmanı ve Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Arzum Işıtan,

PAÜ Engelsiz Yarınlar Topluluğu Başkanı İskender Miran, Denizli Yaratıcı Sanat Topluluğu Başkanı Aydın Uçar, Altı Nokta Körler Derneği Denizli Şubesi üyeleri, akademisyenler ve öğrencilerle birlikte çok sayıda Âşık Veysel dostu katıldı.

Duyma engelli izleyenlerin de unutulmadığı etkinlikte işaret dili çevirisini PAÜ öğrencisi Cemre Selçuk’un yaptığı programda Âşık Veysel’in Dostlar Beni Hatırlasın, Uzun İnce Bir Yoldayım, Bir Küçük Dünyam Var İçimde Benim, Havalanma Telli Turnam, Sazım, Çiçeklerin Dili gibi dillere destan olmuş türkülerinden ve şiirlerinden seçme eserleri; Altınokta Körler Derneğinden ve PAÜ’lü öğrencilerden: Ezgi Yalçın, Salih Erkan, Tuncay Sakman, Muzaffer Eskin, Azmi Ermiş, Tuğçe Ustacı, Baran Yüksekkaya, Menekşe Honluk, Havva İlal seslendirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı