DSO AB Bilgi Merkezi dünyaca ünlü sanatçıyı Denizlililerle buluşturdu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DSO AB Bilgi Merkezi dünyaca ünlü sanatçıyı Denizlililerle buluşturdu

DSO AB Bilgi Merkezi dünyaca ünlü sanatçıyı Denizlililerle buluşturdu

Denizli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi, yine çok özel bir konser organizasyonuna imza attı. Türk kökenli sanatçı Karsu Dönmez, verdiği konser ile Denizlilileri büyüledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Mayıs 2017 Çarşamba, 16:41

Denizli Sanayi Odası bünyesinde 1997 yılından beri faaliyetlerini yürüten Denizli AB Bilgi Merkezi kültürel etkinliklerine devam ediyor.

Gökhan Kırdar, David Perez, Cem Mansur ve Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, Femin İstanbul, Önder Focan ve Borusan sanatçılarının da aralarında bulunduğu “1 Nefes 3 Yay” grubu gibi ünlü isimleri Denizlili sanatseverler ile buluşturan Denizli AB Bilgi Merkezi bi kez Karsu Dönmez ile müzik ziyafeti yaşattı.

PAÜ Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde sahne alan Hollanda doğumlu, Türk kökenli sanatçı Karsu Dönmez, davetlileri kendisine hayran bıraktı.

İsmini, Hatay’ın Karsu köyünden alan ve başarısı Avrupa’ya hatta dünyaya uzanan Karsu, klasik, caz, blues, soul, funk ve Türk müziğini harmanlıyor. Karsu, yalnızca şarkıcı değil aynı zamanda çok iyi bir piyanist, besteci, aranjör ve söz yazarı.

16 yaşında babasının Amsterdam’daki restoranı Kilim’de müşterilere piyano çalmaya başlayaşan Karsu Dönmez, yıllar içinde Amsterdam Concertgebouw’dan İstanbul’a, Ankara Caz’dan Alanya Caz’a, North Sea Caz Festivali’nden New York’taki dünyaca ünlü Carnegie Hall’a kadar pek çok mekan ve uluslararası festivallerde sahne alma başarısı gösterdi.

22 yaşında hayatı belgesel olan kariyerine üç albüm ve Hollanda’nın Grammy ödülü olarak kabul edilen Edison Caz Ödülü gibi başarıları sığdıran Karsu Dönmez, dünyanın en güçlü caz sanatçılarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Denizli konserinde de müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Karsu Dönmez’e Avrupa’dan çok değerli müzisyenler eşlik etti.

Gitarda Ulrich De Jesus, bass gitarda Marten Jeninga, davulda Yoran Hoop, trompette Randell Heye ve trombonda Efe Erdem olağanüstü performansları ile dakikalarca alkışlandı.

Davetiyelerin tamamının kısa süre içinde tükendiği konserde, kendi besteleri olan İngilizce parçaların yanı sıra, “Hatırla Sevgili”, “Gesi Bağları”, “Yemen”, “Domates Biber Patlıcan” gibi eserleri de yorumlayan sanatçı, sahnedeki sempatik tavırları ile de büyük beğeni topladı.

Konser sonunda, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin çiçek takdim ettiği Karsu Dönmez, Denizli’de konser vermekten duyduğu mutluluğu ifade etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı