REKLAMI GEÇ

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

10 Ekim 2019 Perşembe

Türkiye Cumhuriyeti yine, yeni, yeniden bir cenderenin içinde.

Tarih boyunca ne zaman kurtulduk ki diye sorarsanız siz de haklısınız. Bu coğrafyada rahat vermiyorlar insana. Biz de kurtulamıyoruz birbirimizi yemekten. Savaş kaçınılmaz hale geliyor haliyle!

Suriye ateşi fazlaca sıçramadan önlenmeliydi!

Ateşe benzinle gidilmemeliydi!

Şam’da Cuma namazı kılınacak diye kamuoyu pohpohlanmamalıydı!

Tüm diplomatik ilişkiler kesilmemeliydi!

ABD ile girdiğimiz Suriye’den Rusya ile çıkmaya çalışmak zorunda kalmamalıydık!

Bunların tümüne eyvallah. Hatta daha ileri eleştiriler bile haklıdır.

Ancak tüm bunları konuşmak için artık çok geç. Sınırımızda Pkkistan kurdurmamak istiyorsak, Kuzey Irak benzeri bir süreçle yıllarımızı kaybetmemek istiyorsak bu operasyon elzem.

Trump’ın her geçen gün değişik şekillerde bizi tehdit etmesinden sıkıldıysak da bu operasyon şart. Trump efendiye hatırlatmakta bir kez daha fayda görüyoruz ki biz ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Gazi Mustafa Kemal’in ülkesinde yaşıyoruz. Biz Tekalif-i Milliye emirleri kapsamında 2 ineğinden birini 3 çorabından birini devleti için, ülkesi için verenlerin torunlarıyız. Bizi ekonomik olarak da silah olarak da tehdit edebilirsiniz ama sizin önünüzde diz çökecek bir millet bu topraklarda yaşamıyor!

Böylesine günlerin bizi birleştiriyor olması da çok önemli. Siyasi partilerin genel başkanları, milletvekilleri, sivil toplum örgütleri ve diğer nice kurumun konumlandıkları yerin çok önemli olduğu açıkça görülüyor. Tüm muhalefet partilerinin siyasal iktidara olan destekleri son dönem yaşanan gerginliklerin üzerine ilaç gibi geldi. Keşke sadece dışarıya karşı değil içeride de birlik ve beraberliğimiz bu seviyede olsa…

Savaş keşke olmasa, insanlar ölmese, çocuklar yetim kalmasa gibi insani tepkileri anlayabiliyorum ama gerçekçi bulmadığım bu sözlerin boş bir temenni olduğunu düşünüyorum. Savaşsız geçen o kadar az yıl var ki…

Kayıtsız, şartsız bir şekilde, son kurşunumuzla, son kuruşumuzla Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin yanındayız. Yeter ki devletimizin bekası içeride değil dışarıda aransın!

Not: Yazılar ile ilgili hukuki sorumluluk yazarların kendilerine aittir

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı