Yaşlı Ankara, orta yaş Denizli - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yaşlı Ankara, orta yaş Denizli

15 Nisan 2020 Çarşamba

Bilindiği gibi Korona Virüsü nedeniyle 20 yaş altı ile 65 yaş üstünün sokağa çıkması yasak. Denizli’de devletin temsilcisi, yerel yönetimin başındaki kişi ve siyasi parti il başkanlarının yaşlarını hiç merak ettiniz mi?

Denizli ile Ankara kıyaslandığında, kentimizin yöneticileri ve siyasilerin yaş ortalaması oldukça düşük. Vali Hasan Karahan 57 yaşında. Büyükşehir Başkanı Osman Zolan 56 yaşında. AK Parti İl Başkanı Necip Filiz 45, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu 46, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk 68, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün ise 44 yaşında. Bunların yaş ortalaması ise, 52.6. Yani, Cafer Birtürk genç olsa yaş ortalaması Türk siyasetçilerine göre daha düşük çıkacaktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 66, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 71, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 72, İYİ Parti lideri Meral Akşener ise 63 yaşında. İçlerinde sadece Meral Akşener, 2 yıldan kurtuluyor ve sokağa çıkabiliyor. Bu liderlerin yaş ortalaması ise 68.

Yani, Denizli’deki liderlerin yaş ortalaması Ankara’dakilerden 16 yaş daha küçük.

Şimdi korona virüsü ile dünyanın yeni bir sisteme geçeceği söyleniyor. Bu yeni sistemde siyasetçilerin yaş ortalaması düşer mi? Siyasi partilerde gençler daha aktif görevler alırlar mı? Partiler, daha genç insanları genel başkan yaparlar mı?

Bu soruların yanıtlarını bize zaman gösterecek. Türkiye’ye yön veren Ankara’da yaş ortalamasının 68 olması ve bu liderlerin sokağa bile çıkamaması gerçekten üzücü. Denizli ise, tesellimiz. Tek yaşlımız tecrübeli siyaset adamı Cafer Birtürk. O’da bu kadar gencin içinde göze batmıyor diye düşünüyorum.

Not: Yazılar ile ilgili hukuki sorumluluk yazarların kendilerine aittir

Yorumlar

Burak Çökelezli   -  Bağlantı 16 Nisan 2020, 06:34

Cafer Birtürk’e açık mektup var.

Anıl   -  Bağlantı 15 Nisan 2020, 21:34

65 yaşından büyükleri yaş haddinden emekli etmek lâzım velhasılı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı