REKLAMI GEÇ

TÜRKLERE 1071 TUZAĞI

4 Eylül 2020 Cuma

“Malazgirt Meydan Muharebesi yıllardır istismar ediliyor.”

1071 yalanı kullanılan bir “İhanet Kapanı”dır.

Devlet Bahçeli de sık sık 1071 Malazgirt Savaşı’nı yâd ederek o tarihten bu yana Türklerin Anadolu’da olduklarını belirtir. Tarihi ve ilmi hata burada başladığı gibi birleştirmek isterken ayrıştırma faaliyetleri de bu noktada odaklaşıyor.

Evvelinde, Malazgirt özellikle bazı odaklar tarafından Türk çocuklarını yanlış bilgilendirmek için hazırlanmış bir tuzaktır. Malazgirt’ten daha önce 1041 Dandanakan Savaşı vardır.

Eğer Anadolu’nun kapısı açılmışsa -ki ben bu mantığa karşıyım- Dandanakan Savaşı ile açılmıştır.

Ahirinde, Anadolu’nun 1071’den sonra Türklerin vatanı olduğunu söylemek tamamıyla ve özellikle Amerikan toplum mühendislerinin yazılan tarih kitaplarındaki dayatmasından ibarettir.

Türk çocuklarını tarih bilincinden yoksun kılmanın ilk aşamasıdır. Malazgirt’i temel almak, Aka’ların, Sümerlerin ve Eti’lerin Türk olduklarını inkâr etme yoluyla Türklerin göçebe kavim olduklarını, dolayısıyla barbar olduklarını ve medeniyet kurmaktan uzak olduklarını zihinlere kazıyarak bir tür ‘mankurtlaştırma’ taktiklerinden biridir.

Mustafa Kemal Atatürk,

bu tarihsel hatayı ortadan kaldırıp atmak için yerin altını işlemekle mükellef kuruluşun adını Etibank, oradan gelecek ürünü işleyebilmek için gerekli maddiyatı temin ve teşvik için de Sümerbank adını kullanarak tarihsel bütünlüğü Türk insanına yeniden hatırlatmak istemiştir.
1071 meselesinin zahirindeki (görünen, kamuoyu ve halka sunulan tehlikeli mesaj ve bilhassa yaratılmak istenen sahte imaj) husus ise bu tarihin tamamıyla menfur bir tuzak olmasıdır.

Bu konuda bir çok ilmi ve tarihi kaynak mevcuttur.

Anadolu Türklerin ikinci yurdu değildir. Anadolu Türklerin Anayurdudur. Anadolu’da bundan 8 bin yıl önce de Türk devletinin var olduğu belgelerle kendini göstermektedir.

Akat Kralı Mezopotamya’dan gelmiş, Fırat Nehri’ni aşarak Anadolu’ya geçmiş. Anadolu’da o zaman küçük küçük şehir devletleri var. Bu küçük şehir devletlerinden 17’si Hatti Kralı Pampa’nın önderliğinde bir araya gelmişler ve Akat Kralına karşı vatanlarını korumak için mücadele etmişler.

Bu 17 kraldan biri, çivi yazılı metnin 15. satırında geçen Türki Kralı İlşu-Nail’di. Burada geçen ‘Türki kelimesinin Türk olduğuna şüphe yok. 2 bin yıl da buradan koyduğumuz zaman 4 bin 250 yıl önce Anadolu’da Türk kavmi olduğu gerçeği karşımıza çıkıyor. İşte o Türk Krallığı da Hurri isimli bir kavimden gelmektedir. Bu kavim M.Ö. 3 binli yıllarda Anadolu’da yaşamıştır. İlmi verilerin ışığında çok daha gerilere gidildiğinde kavmin soyu 6 binlere dayanmaktadır. 2 bin de milattan sonraki dönem eklendiği zaman karşımıza Anadolu’da 8 bin yıllık dev bir Türk tarihi çıkmaktadır.

O günlerden bu güne gelen 3 kültür var. İlki; neolitik köy kültürü. Onu takip eden 5 binlerde kalkolitik kültür var. Köylerin yerini şehirlere terk ettiği dönem 3. dönem. Bu dönem ise eski Tunç Çağı. Bu üç kültür arasında hiçbir kopukluk yok. Bu kopukluğun oluşmaması ise kavmin değişmediğine işaret etmektedir.
“Türk adını ilk taşıyanlar Hunlar mı, Türkîler mi?”

Bildiğimiz ya da bilmemiz istenilen tarihteki bilgilerimizin yanlışlığının altını çizmeliyiz.

Hurriler Anadolu’nun Doğu bölgelerinde yaşayan en eski sahiplerinden biridir. Anadolu Türk’ün ikinci vatanı değildir. Aanavatanıdır. Göktürk Devleti ilk Türk adını taşıyan devlet değildir.

Hurrilerin devamı olan ve M.Ö. 1000’lerde yaşayan Türkî Krallığının Türk adını taşıyan ilk devlet olduğunun altını önemle çizmeliyiz. Hattâ bununla da yetinmeyerek,
“Evet Hunlar Orta Asya’da bir Türk devleti kurmuşlardır ama bu devlet ilk Türk devleti değildir. Biz buralara sonradan gelmedik. Hep vardık. Ders müfredatında bunlar mutlaka işlenilmelidir” diye feryat etmeliyiz.

Hadi son fasılda birkaç örnek daha vereyim. Tanrı ömrünü uzun eylesin de Türk’e hizmetinden eksik eylemesin,

Muazzez İlmiye Çığ hanımefendinin bir sözünü aktarmak istiyorum. “Yahu biz Türkler Anadolu’nun bizim olduğunu anlatabilmek için daha kaç sefer fethetmek zorunda kalacağız?“

Amerika’da yapılan Sümer araştırmalarında Sümerlerin müzik aletinin bilgi ve bulguları tespit edilmiştir. Sümerlerin müzik tınıları elde edebilmek için bir çalgı çaldığını belirterek çalgının tarifini de yapmışlardır. Kısacası bu çalgının adı nedir, biliyor musunuz? “Bağ!” Yani şu bizim bildiğimiz, meftunu olduğumuz Milli Sazımız, Bağlama! Ne dersiniz, bağlamaya da 1071’den sonra mı kavuştuk?

Ve sözün sonu, özellikle adında ‘Milliyetçi’ ibaresi olan bir siyasi partinin başta genel başkanı olmak üzere bütün mensupları şu 1071 meselesini bir kez daha gözden geçirmek zorundadırlar.

Tarihi ve ilmi gerçekler Türk ve Kürt meselesinin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca çok önemli bir husus daha vardır ki ‘ayrışma’nın asıl kodları bu noktada kilitlenmiştir.

“Biz sizinle 1071’den beri kardeşiz” demek, aslında “siz ayrı bir milletsiniz ama biz sizinle sonradan, 1071’den beri kardeş olduk” demektir.

Birleştirelim derken ayrışmaya hizmet etmek tam olarak bu cümlede şifrelenerek yönlendirme yapılıyor.

Ezcümle ‘bizler, Amerikan dayatmasında basılan ders kitaplarına ve bu zihniyetteki sözde ilim adamlarının kaleme aldığı safsatalara kapılarak değil, tarafsız, yansız, sadece ilmi ve bilgisi olan ilim adamlarından faydalanarak doğruyu bulmalıyız.

Not: Bu yazı Araştırmacı Danyal Hergünsel tarafından geçtiğimiz günlerde “Turan Bilimler Akademisi” sosyal paylaşım sitesinde yayınlanmıştır.

Not: Yazılar ile ilgili hukuki sorumluluk yazarların kendilerine aittir

Yorumlar

Mümtaz Başkaya   -  Bağlantı 19 Aralık 2023, 20:29

Bazı küçük yanlışlar, yanlış anlamalar olmasına rağmenbu yazıda amaç hasıl olmuş. Türkler Anadolu’ya 1071’den önce varlığı kesin. Ama yeterince kanıtlanabilmiş değil. Türklerin 1071’de devlet kurma anlamında geldiği iyi anlaşılmalı.

RAMAZAN YURTSEV   -  Bağlantı 5 Eylül 2020, 08:48

TÜRK TARİHİ TÜRÜKLÜK ÜZERİNDEN İNCELENDİĞİNDE, DAHA KUŞATICI BİLGİ VE BELGELERE ULAŞMAK MÜMKÜN. HUN/İNSAN DEVLETİ PAGANLIĞA KARŞI TANRI İNANCI ÜZERİNE KURULMUŞTUR. ÖKÜK TÜRÜK BİL DEVLETİ DE AYNI AMAÇLA KURULMUŞTUR. ADIMIZ DEVLETÜL TÜRKİYYE’DEN GELMED

Süleyman Akyol   -  Bağlantı 4 Eylül 2020, 12:52

Amerikan yaftası vurduğunuz Devlet bey, sizin verdiğiniz kaynaklar asıl İngiliz ve Amerikan menşeli.

1071 demek; tarihte Türklerin Anadolu’ya gelmemiş olduğu anlamı çıkarmıyor. 1071 ile tapuyu üstümüze almaya geldik. Daha önce konup göçmeye

İBRAHİM YILDIZ   -  Bağlantı 4 Eylül 2020, 12:51

ELİNİZE SAĞLIK..TEŞEKKÜR EDERİM.

Bilal   -  Bağlantı 4 Eylül 2020, 10:05

Ağızlarına almışlar bir Etibank Sümerbank geveleyip duruyorlar Atatürk halis niyetle açmış ama doğru düzgün yönetim ile gönderilmemiş hep yemişler en sonunda böyle battılar yazık değil mi Atatürkün emeklerine.

Ayşe HAKYEMEZ.   -  Bağlantı 4 Eylül 2020, 09:43

Bu yazınız için sizi tebrik ediyorum. Bu gerçeği savunan bir avuç insan kaldık. Maalesef toplumda okuma kültürü yerine anlatılanla yetinme kültürü hakim hale geldi. ATAÜRK le sorunlu zihniyet olmadık parelellikler ortaya atıyor inandırmaya çalışıyo

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı